Turvalisuse ja kadumise ennetamiseks

Pliidivalvur pliidivalvur “Cooker Guard” kahandab tulekahju ohtu, mis on tingitud elektripliidi või -ahju väärkasutusest. Pliidivalvur aitab eakatel inimestel või ka lastel turvaliselt omapäi kodus hakkama saada. 

https://www.medi.ee/muud-abivahendid/pliidivalvur/

 

Positsioneerija Yepzon  aitab tuvastada inimese asukoha. Yepzonit kasutatakse laialdaselt eakate, laste, lemmikloomade või kasvõi auto ja paadi asukoha tuvastamiseks. Just sel hetkel kui teil seda vaja, nt hädaolukorras või väärtusliku eseme kaotamise puhul. Lahendus töötab kõikjal maailmas, kus toimib GPS ja mobiilivõrk.

https://www.medi.ee/muud-abivahendid/positsioneerija-yepzon/

 

Ravimidosaator on automaatne seade, mis tagab, et ravimid võetakse õigeaegselt. Helisignaali kostudes tuleb seade tagurpidi keerata ja ravimiannus käele või alusele kukutada. Seejärel meeldetuletus vaikib ja seade jääb järgmise ravimi võtmise aega ootama. Veidi kallutades kuvatakse ka järgmise ravimi võtmise päev ja kellaaeg.

https://www.medi.ee/muud-abivahendid/ravimidosaator/

 

Häirenupp töötab hoolekandetelefonist kuni 150 meetri raadiuses. Leviala võivad mõjutada hoonete konstruktsioonid ja kasutatud materjalid. Iga korteri või elumaja katab häirenupp igal juhul edukalt ära.

https://www.medi.ee/hairenuputeenus/seadmed/hairenupp/

 

Kukkumisanduriga häirenupp vibreerib tugeva kukkumise järel randmel 20 sekundit, andes hoolealusele eelnevalt märku, et peagi algatatakse häirekõne automaatselt. Kui hoolealune ei soovi häirekõnet algatada, piisab tal käe liigutamisest, et häirekõne ei aktiveeruks. Häirekõne aktiveerumisest annab märku ka häirenupul olev punane indikaatorlamp.

https://www.medi.ee/hairenuputeenus/seadmed/kukkumisanduriga-hairenupp/

 

Voodiandur on liikumist jälgiv lisaseade, mis aitab ennetada kukkumisi tuvastades kas hoolealune on voodist lahkunud või mitte. Voodiandur kontrollib etteantud piirkonda (voodi pinda) ja kui hoolealune pole teatud aja jooksul voodisse heitnud, helistab hoolekandetelefon automaatselt Medi abikeskusesse.

https://www.medi.ee/hairenuputeenus/seadmed/voodiandur/

 

Infrapunaga liikumisandur tuvastab hoolealuse toast või ka voodist lahkumise. Liikumisandur saab tuvastada nii liikumist kui ka liikumatust etteantud ajaperioodi jooksul. Kui hoolealune ei naase liikumisanduri vaatevälja näiteks 12 tunni joosul, algatab andur automaatse häirekõne Medi abikeskuse operaatorile.

https://www.medi.ee/hairenuputeenus/seadmed/liikumisandur/

 

Ukseandur jälgib ukse avamist ja on kasulik siis, kui hoolealune ei peaks omapäi korteri või maja välisuksest lahkuma. Personal või pereliikmed, kes sama ust kasutavad, saavad anduri deaktiveerida 10 sekundi jooksul uksest väljudes või sisenedes, selleks on ukseanduril spetsiaalne lihtne võimalus.

https://www.medi.ee/hairenuputeenus/seadmed/ukseandur/

 

Põranda-/uksematt põrandamatt sobib hästi näiteks dementsete hoolealustele, kes ei peaks omapäi kodunt või toast lahkuma. Kui hoolealune matile astub, algatab seade häirekõne, edastades signaali Medi kõnekeskuse operaatorile, kes annab info koheselt vajalikele kontaktisikutele edasi. Häirekõne saab seadistada kas häälkõnena või vaikse kõnena, nii nagu hoolealuse puhul vajalikuks peetakse.

https://www.medi.ee/hairenuputeenus/seadmed/poranda-uksematt/

 

Elisa Põnniradar (mõeldud lastele, kuid sobib igale vanusele). Positsioneerimine, kõned, märguanne, kui kell on käe pealt ära võetud, teavitused kella aku tühjenemise kohta, kahe turvatsooni määramise võimalus, kust lahkumisel tuleb teavitus.

Funktsioonid kasutajale: kellaaja kuvamine, sammulugeja, kõned, SOS nupp, millele vajutades jääb kell kõnesid tegema ettemääratud kolmele numbrile kuni üks neist vastab. Telefoniraamatus on kuni 5 numbrit, millele saab helistada. Eesti, vene ja inglise keelne menüü.

https://www.elisa.ee/et/ponniradar